TEORIE VELKÉHO TŘESKU

23. 12. 2011 | † 20. 02. 2013 | kód autora: 1gL

 

Leonard Leakey Hofstadter:

Herec: Johnny Galecki
Dabér: Aleš Háma

Sheldon Cooper:

Herec: Jim Parsons
Dabér: Jakub Wehrenberg

Penny:

Herec: Kaley Cuoco
Dabér: Jitka Moučková

Howard Wolowitz:

Herec: Simon Helberg
Dabér: Matěj Hádek

Rajesh Koothrappali:

Herec: Kunal Nayyar
Dabér:Petr BurianPopis postav:

Sheldon Cooper:

Sheldon je potrhlý spolubydlící Lenoarda. Je to doktor jaderné fyziky, je chronicky posedlý pořádkem a má své místo na gauči, na které nikdo nesmí sedat. Jeho typickým gestem je sarkasmus, který z něj doslova srší každou chvílí.Sheldon je doslova posedlý nejen pořádkem, ale i komiksy, každý den pro něj má specifický význam, každý den má svůj účel, kromě Nepředvídatelného čtvrtka. Nesnáší, když si v jeho blízkosti někdo začne pískat, je skalním fanouškem Star Treku (hlavně Spocka) a pokud ho někdo jakkoliv pořádně naštve (třeba se mu dotkne jídla), tak dotyčnému udělí stike. Tři takové "body" znamenají konec přátelstv...

.... Sheldon je typickým vůdcem seriálu, jelikož na jeho hláškách a na jeho chování je seriál de facto založen.

Leonard Hofstadter:

Leonard je ze čtveřice hlavních "hrdinů" v podstatě nejblíž normálnímu člověku.Trpí laktózní alergií, z čehož si občas jeho spolubydlící Sheldon dělá srandu. Už od prvního setkání se sousedkou Penny k ní cítí určité sympatie a v průběhu seriálu se snaží všemi možnými i nemožnými způsoby upoutat její pozornost. Jeho matka je naprostá puntičkářka, což evidentně nahrává v jedné epizodě Sheldonovi, který si s ní dokonale rozumí.

Penny:

Penny je prostá, obyčejná, ale hlavně překrásná sousedka Sheldona a Leonarda.Pracuje v Cheescake factory (Království koláčů). Narodila se v Omaze, a je jediným charakterem ze seriálu, jejíž příjmení jsme ještě nikdy neslyšeli. Disponuje především svůdnými křivkami, které lákají mnoho mužů z okolí. Naučila se zpívat Sheldonovu oblíbenou píseň Soft Kitty (když byl nemocný) a postupem času na ní začíná být vidět vliv našich známých přátel. A to v momentě, kdy začne sama od sebe používat terminologii ze Star Treku.

Rajesh Koothrappali:

Rajesh (nebo také Raj) je vědec s indickými předky. Od narození trpí vzácnou fobií, a to, že nedokáže mluvit v přítomnosti krásné ženy, což je docela velkým handicapem. Tedy pokud není pod vlivem alkoholu, ten totiž tuto bariéru dokonale odbourává. Raj se může rovněž pyšnit titulem PhD. jako ostatní ze čtveřice (kromě Howarda).Jeho rodiče ho mají téměř neustále pod kontrolou, protože s ním často provádějí videohovory přes notebook. Raj tak může bez problémů představit své známé tváří v tvář svým rodičům.

Howard Wolowitz:

Howard je typický Žid, jehož předností je neustálá snaha získat dívku. O to se snaží mnohými způsoby, například svádění několika jazyky najednou. Ovládá ruštinu, francouzštinu, čínštinu, perštinu a pochopitelně angličtinu. Párkrát se pokouší i o Penny, ale ta mu jasně dává najevo, že u ní šanci nemá.Howard je také jediný ze čtveřice, který nenese titul PhD., tedy doktorát. Nicméně i tak je to výborný konstrukční inženýr. Pyšní se rovněž vesmírným záchodem na stanici ISS, který tamní posádka již používá. Fanoušci seriálu však ví, jak perfektně jeho záchod funguje. Specialitou je Howardova matka, která se zdá býti velmi nepříjemná, originální však je ta skutečnost, že jsme ji ještě nikdy v seriálu neviděli. Že by velké překvapení na závěr?

Leslie Winkle

Leslie je tak trochu Leonard v ženském podání, avšak je mnohem asertivnější a tvrdší. S Leonardem měla malý románek, avšak jinak ho bere jako kolegu z jaderného oddělení. Nesnáší se s Sheldonem, jsou to velcí nepřátelé a Leslie občas přijde ostatním vhod jako zbraň proti Sheldonovi.

 

Leonard a Sheldon jsou fyzici. Někdo by je označil za šprty, ale v dnešní době je přesnější označení "geek". Žijí ve svém vlastním světě a realný život jim nic neříká. To se změní příchodem jejich nové sousedky, krásné blondýny Penny, obyčejné holky, které je svět Leonarda a Sheldona úplně neznámý, což často, vlastně vždy, vyústí do zábavné situace.

HLÁŠKY

1.PILOT

Sheldon: Někde venku je nešťastná žena, která vloží naděje do mého spermatu. Co když se jí narodí dítě, které nebude vědět, jestli má pro výpočet objemu pod křivkou integrovat nebo derivovat?
Leonard: I tak ho bude milovat.
Sheldon: Já ne.

2.Hamburgerový postulát

 Sheldon: Víš, že máš štěstí, že znáš jediný tři lidi na západní polokouli, co dokáží sledovat tvé myšlenkové pochody?
(Leonard zase začne mluvit)
Sheldon: Ale to neznamená, že mě to zajímá.
 bid 


bidd


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.